EUFORY

WebFacebookInstagramYoutube

Překročení hranic zmodernizováním tradic

 
EUFORY jsou energická slovenská kapela, která vám naservíruje propracovaný, dynamický a vyzrálý power/heavy metal.

Vznik pětice z Martina se datuje už k roku 2008 a překvapivě u něj stojí vášnivá fanynka heavy, glamu i hard rocku 80. let bubenice Miriam. Jak žánrovka EUFORY napovídá, pro jejich dvě již vydaná alba jsou příznačné nejen dynamické kytary a výrazově bohatý hlas zpěváka Luboše Senko, ale i hravé melodické linky, které mohou připomenout kapely jako Helloween nebo Primal Fear. EUFORY ale hledí dál, což celosvětově potvrzují recenze jejich druhého alba "Higher and Higher". Ve své tvorbě si totiž hrají s kompoziční stavbou (mají rádi též prog a kapely jako Dream Theater), zapojují ale i synthy a jemné orchestrace nebo si pro inspiraci odskočí na Dálný východ.

Svými nekompromisními energickými koncerty si EUFORY doma na Slovensku, ale i v Čechách, Německu nebo Polsku už mnoho let získávají stále nové fanoušky, neb na nich nikdy nechybí sebejistý, skvěle zpívající frontman, zdařilá sóla, ani kvalitní nápaditá instrumentace. Tu jako host předvedli na turné německých Freedom Call, nebo když předskakovali na koncertech věhlasných Rage, Powerwolf, Masterplan, Bonfire, Gloryhammer ad. nebo baštách heavy metalu: festivalech Masters of Rock či Top fest.

EUFORY dalece překračují hranice své domoviny a mají sebevědomě nastoupeno rozpínat se přes celou Evropu, proto na připravované nahrávce, jež vyjde na naší značce, spolupracovali s věhlasným Fascination Street Studios Jense Bogrena.